Zdravé, lesklé a pevné vlasy bez lupů mohou  podtrhnout naši celkovou krásu.

Vlasy rostou z pokožky hlavy, a proto se musíme správně starat i o ni.

Proto, abychom měli krásné a zdravé vlasy, 

je toho třeba udělat víc, než si je pravidelně mýt.

K tomu, abychom se mohli o své vlasy správně starat, je třeba znát jejich typ, který velmi často koresponduje s typem naší pokožky. Někdo má vlasy suché, jiný mastné. Někoho může trápit, že jeho vlasy jsou jemné a řídké, jiný z nás může řešit to, že jeho vlasy jsou nepoddajné a trčící. To jaký máme typ vlasů, je nám dáno po narození. Vhodnou péčí si je však můžeme udržovat zdravé a lesklé..

 

Pro pevnou a kvalitní kštici je potřeba začít od základu. Budete se divit, ale to jak vypadají ovlivňujeme i kvalitním spánkem, pitným režimem, dostatečným prokrvením nebo potravinové doplňky.

Dlouhé vlasy jsou náročné na údržbu, protože musíme o vlas pečovat v celé délce. To jak si hlavu dobře umyjeme, je polovina úspěchu. Nesmíme se bát investovat do kvalitních výrobků zvolených dle vašeho typu.

Nejprve musíme dobře pročesat a vyčesat tak staré vlasy. Působením teplé vody se otevře šupinovitá kůžička vlasů a omyjí se z ní nečistoty. Poté je možné vlasy opláchnout studenou vodou. Šampón je třeba důkladně vmasírovat. Je zapotřebí ho nanášet na pokožku, ne na konečky. Poté šampon důkladně spláchněte. Je zapotřebí celý proces provádět dvakrát, s tím rozdílem, že se podruhé nechá šampon působit o něco déle. Po prvním umytí se odstraní nečistoty a až po druhém ošetření si berou živiny a potřebné látky. Vymáčkněte přebytečnou vodu, použijte kondicionér a nebo masku až ke konečkům. Po deseti minutách jej spláchněte.

Jaké mohou být problémy

Mastné vlasy - třeba použít vhodný šampón i kondicinér a zajistit tak vlasům dostatečnou hydrataci 
Suché vlasy - dopřát jim vyživující zábal a používat šetrné přípravky
Poškozené vlasy - trpělivě je mýt, používat pravidelně zábaly a používat potravinové doplňky
Jemné vlasy - třeba použít vhodný šampón i kondicinér a zajistit tak pokožce hlavy dostatečnou výživu pro vlasové kořínky
Barvené vlasy - používat  přípravky na barvené vlasy, které dodají výživu a  ztracený lesk.

 

Znáte svůj typ vlasů? Potřebujete vybrat vhodnou péči? Napište nám ZDE

vlasy.png