JAK PEČOVAT V ZIMĚ O SVOJI PLEŤ

Aktualizováno: 25. 1. 2021


V zimě je naše pleť vystavena skokovému střídáni teplot, často jsme vystaveni mrazivému větru, ale také slunečnímu záření. Nízké teploty a teplotní rozdíly při přechodu z přetopené místnosti na mráz způsobují na pokožce pocit napětí, pálení a tvoření šupinek. Jelikož jsme větší část dne v místnostech, které jsou vytápěné ústředním topením dochází u naší pleti ke ztrátě pružnosti, dehydrataci pleti a tak k rychlejšímu stárnutí pleti.


Proto má péče o pleť v zimě svá specifika.


1. Základem péče o pleť je její správné a pravidelné čištění.

  • Pokud máme pleť správně vyčištěnou, máme zaručenu větší vstřebatelnost a účinnost příspěvků, které na pleť následně nanášíme.

  • Hlavní zásadou je čistit pleť ráno i večer.

  • Pro kvalitní vyčištění pleti používáme pleťové čistící gely anebo čisticí mléka.

  • A podle čeho s vybrat čistící přípravek, který je pro vaši pleť nejvhodnější? Obecně platí toto pravidlo:


  1. mastná a smíšená pleť - čistí gely

  2. suchá a smíšená pleť – čisticí mléka

  3. aknózní pleť – speciální čisticí gely

  4. citlivá pleť – čisticí pěna, pleťová mléka
2. Už jsme si zde napsali, že naše pleť trpí v zimě ztrátou vlhkosti – dehydratací.

Proto je nutné denní používání hydratačního krému.

Používáme jej bez obav i v zimě.

  • Už jsou překonané mýty, že „voda obsažená v krémech na pleti zmrzne“, také to, že zima „tlačí“ vodu do buněk a ty pak pod vlivem mrazivého počasí praskají.

Je dobré používat především ty přípravky, které obsahují aloe vera, kyselinu hyaluronovou, glycerin a mořské řasy.

Nenechte se rovněž mýlit tím, že váš typ pokožky hydrataci nepotřebuje. Dehydrovaná pleť může být jak pleť suchá či smíšená, tak i mastná.

U suché pleti je však navíc potřeba, aby hydratační krém obsahoval i lipidy a esenciální mastné kyseliny.
3. Při pobytu venku je třeba do péče zařadit i výživné – „bariérové“ krémy.

Z vlastní zkušenosti a dlouholeté praxe vím, že naprosto dokonale působí na naši pleť, které se snadno vstřebávají, obsahují vitamíny A, E a také ovocné kyseliny. Některé krémy mají navíc vzácné ingredience: výtažky ženšenu, hadího tuku, arganového oleje…Nabídka na trhu je opravdu široká.4. Nedílnou součástí naší každodenní péče jsou pleťová séra.

Pleťová séra jsou v péči o naši pleť „pomyslnou třešinkou na dortu“. Kdo pochopí jak pleťová séra pracují a jak velikou službu naší pleti dělají, zařadí je do své každodenní péče.

Pleťové sérum obsahuje aktivně působící látky v tak vysoké koncentraci, že je účinek séra na pleť mnohonásobně výraznější a rychlejší než u pleťového krému! Sérum na obličej má lehké nízkomolekulární složení, velmi snadno se vstřebává, působí hluboko v naší pleti, tím přináší skvělé výsledky v jakémkoliv věku.5. Nejen k zimní péči o naši pleť patří i pleťové masky.Pleťové masky si můžeme pořídit krémové, slupovací, plátýnkové. Na trhu je opravdu široký výběr. Pleťové masky si zaslouží , abych jim věnovala celý článek.


Přemýšlíte nad tím, zda si to všechno zapamatujete? Jak jdou jednotlivé kroky péče za sebou? Já přesně toto učím v mé Beauty Akademii PK jako rituál.

Tak jej naučím i vás.

Postupně, přehledně v následujících článcích.

#lektorkaPK